Valvoline Homepage Lubricant Advisor About Ashland
print this page

Produkty i usługi Valvoline

Pierwsza marka - Pierwsza w innowacji.
Dr John Ellis, amerykański lekarz, odkrył właściwości smarne ropy naftowej podczas studiowania potencjalnych cech leczniczych ropy naftowej. Olej, który opracował w 1866 roku działał należycie w wysokich temperaturach i nadawał się do smarowania ówczesnych dużych silników parowych. Olej ten ułatwiał łatwiejsze poruszanie się cylindrów i zaworów silników parowych. Osiem lat później Dr Elis nazwał swój olej smarowy "Valvoline"; był to pierwszy zastrzeżony znak towarowy w młodym przemyśle naftowym. Jego wynalazek rozwiązał problem zakleszczających się zaworów,  skorodowanych cylindrów i cieknących uszczelnień - umożliwiając bardziej efektywne wykorzystanie siły pary wodnej i rozwój USA dzięki kolei i statkom parowym. Dzisiaj, oleje i smary ValvolineTM, chemia i produkty pielęgnacyjne są produkowane, wprowadzane do obrotu i sprzedawane w ponad 100 krajach przez Ashland Consumer Markets (Valvoline) dywizję Ashland Inc.

Ashland posiada globalną sieć laboratoriów, które rozwijają i testują wysokowydajne produkty Valvoline wykraczające poza specyfikacje OEM, aby dać użytkownikom pewność, że ich pojazdy będą pracować z najwyższą wydajnością.

Ponad stulecie jakości.
Od ponad 140 lat Valvoline jest uznanym liderem w zakresie jakości produktów i usług, z milionami lojalnych klientów na całym świecie.

Odwiedź http://www.valvolineeurope.com/polish/products po więcej informacji na temat wszystkich naszych produktów

 
Valvoline brands
SynPower MaxLife DuraBlend Turbo VR1 Racing ProFleet AllFleet Valvoline HD Premium Blue Tectyl VPS
ashland