Valvoline Homepage Lubricant Advisor About Ashland
print this page

Valvoline Ürünleri ve Hizmetleri

İlk marka - Yenilikte bir İlk
Amerikalı fizikçi Dr. John Ellis, petrolün potansiyel iyileştirici gücü konusunda çalışırken, ham petrolün yağlayıcı özelliklerini keşfetti. 1866'da geliştirdiği yağ, yüksek sıcaklıklarda etkin biçimde işe yaradı ve özellikle o günlerin büyük buharlı motorlarının yağlanması için uygundu. Dr. Ellis'in silindir yağı buhar makinasının supaplarının çok daha kolay hareket etmesini sağladı. Sekiz yıl sonra, kendi yağlama yağını "Valvoline" olarak adlandıracaktı; Bu, genç petrol endüstrisindeki ilk ticari markaydı. Onun buluşu zamklı vana, korozyonlu silindir ve sızıntı yapan salmastra sorunlarını çözmüş -- demiryolu ve buharlı gemiler yoluyla daha verimli buhar gücü ve ABD'nin büyümesi için ortam yaratmıştır. Günümüzde ValvolineTM yağlayıcıları, kimyasalları ve otomobil bakım ürünleri Ashland Inc.'in ticari bir birimi olan Ashland Consumer Markets (Valvoline) tarafından 100'den fazla ülkede üretilmekte, pazarlanmakta ve satılmaktadır.

Yenilikçi üstünlük.
Ashland, kullanıcılara taşıtlarının en iyi performansı göstermesi konusunda güven sağlayan özelliklerin ötesine geçen yüksek performanslı Valvoline ürünlerini geliştirip test eden dünya genelinde bir laboratuvarlar ağını işletmektedir.

Bir yüzyılı aşan kalite.
140 yıldan daha uzun bir süre başarısını sürdüren Valvoline markası tüm dünyadaki milyonlarca daimi müşteri tarafından ürün ve hizmet kalitesi göz önüne alındığında lider marka olarak tanınmaktadır.

Tüm ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi için http://www.valvolineeurope.com/english/products adresini ziyaret edin.

 
Valvoline brands
SynPower MaxLife DuraBlend Turbo VR1 Racing ProFleet AllFleet Valvoline HD Premium Blue Tectyl VPS
ashland